| Shell Size | 15 |
|---|---|
| RoHS Compliant | Yes |
| Angle And Profile | Straight |
| Type | Strain Relief Clamp |
| Finish | Olive Green Cadmium |
| Connector Termination | Crimp, Solder, Push-Pull |
|---|---|
| Fiber Count | 1, 2, 4, 8, 12, 24 |
| Connector Gender | Male, Female |
| Connector Type | Optical Fiber Connectors |
| Cable Length | 1m, 2m, 3m, 5m |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 19 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Size | 25 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 30 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 11-05 |
| Number Of Contacts | 5 |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Endurance | 500 Cycles |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Series | D38999/8D |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Part Number | 8D8711C11W35PN |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Material | Aluminum |
| Shell Size | 13 |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |