| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 128 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Composite Shell Olive Green Cadmium |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Number Of Contacts | 118 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 66 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 21-39 |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 11-81 |
| Current Rating | 7 A |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Coax |
| Current Rating | 7.5 A |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 26 |
| Connector Type | Circular |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mounting Type | Crimp |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 23 |
| Insert Arrangement | 23-55 |
| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |