| Shell Size | 25 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 30 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Type | 8# Coax Or Power Contact |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 25 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 19 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 19 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Number Of Contacts | 12 |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 13 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 32 |
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 3 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Gender | Rectangular Receptacle |
|---|---|
| Current Rating | 3A |
| Finsh | Nickel |
| Shell Material | Aluminium |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Termination | Crimp |
| Shell Size | 10 |
| Part Number | MS27508E10B35P |