| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Number Of Contacts | 36 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-36 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 09 |
| Gender | Plug |
| Type | Plug |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
| Shell Size | 21 |
| Number Of Contacts | 79 |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 100 |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 21 |
| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 8 |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Connector Type | Plug |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Current Rating | 5 A |
| Connector Type | Plug |
| Number Of Contacts | 8 |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Contact Type | Crimp Twinax Contact |
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimped |
| Shell Size | 15 |
| Voltage Rating | 500V |