| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 11-81 |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 5 |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Insert Arrangement | Multiple |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Material | Stainless Steel |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 11 |
| Contact Finish | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Plug |
| Contact Type | Quadrax Male Contact |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 2 |
| Shell Size | 17-82 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Size | 16 |
|---|---|
| Gender | Straight Plug With Grounding Fingers |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 55 |
| Connector Type | Circular Connector |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Finish | Olive Green Cadmium |
| Connector Type | Dust Cap |
| Type | Plug Cap |
| Accessories | Gold Plated |
| Finsh | Nickel |
|---|---|
| Gender | Seal Plug |
| Part Number | J29M-15TJH |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contact | 15 |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17-99 |