| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Number Of Contacts | 118 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Number Of Contacts | 36 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-36 |
| Insert Arrangement | 09-98 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Plug |
| Contact Type | Quadrax Male Contact |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 11 |
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 16 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 2 |
| Shell Size | 17-82 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 13 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 11-81 |
| Current Rating | 7 A |