| Gender | Plug |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Shell Size | 16 |
| Number Of Contacts | 26 |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Part Number | MS27484T10F98PCN |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 6 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Electroless Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Insert Arrangement | 25-24 |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp |
| Coupling Nut | Aluminum Alloy |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 43 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold Plated |
| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |