| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Mounting Type | Crimp |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Plating | Gold |
| Insert Arrangement | 09-98 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Circular |
| Type | Receptacle |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Number Of Conatct | 79 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Alternate Keying Position | B |
| Shell Size | 25 |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Plating | Gold |
| Gender | Crimp Wall Mount Receptacle |
|---|---|
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Shell Size | 12 |
| Voltage Rating | 500 V |
| Contact Termination | Crimp |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Termination | Crimp |
| Shell Size | 10 |
| Part Number | MS27508E10B35P |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Type | Plug |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
| Shell Size | 21 |
| Number Of Contacts | 79 |
| Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Product Name | M39029/76-424 |
| Crimp Type | Insulated |
| Termination Type | Crimp |
| Voltage Rating | 800V |