| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 13 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 22 |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | PCB |
| Number Of Contact | 128 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Shell | Stainless Steel |
|---|---|
| Length | 1-10m |
| Connector Gender | Male/Female |
| Connector Type | HDMI/VGA/USB/DP/DVI |
| Cable AWG | 24-32 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Size | 19 |
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 19 |
| Shell Size | 12 |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 500 V |
| Operating Temperature | 12 |
| Brand | KAIDA |
|---|---|
| Connector Style | Circular |
| Connector Type | RJ45 |
| Connector Usage | USB |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Number Of Contacts | 22 |