| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contact | 8 |
|---|---|
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
| Contact Type | Solder |
| Type | Custom Hermetic Receptacle |
| Category | Circular Connectors |
| Number Of Contacts | 1 |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 19 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Hermetic Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Receptacle |
| Number Of Contacts | 12 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 13 |
|---|---|
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 11 |
| Coupling Type | Threaded |