| Series | D38999 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Work Temperature | -65 ~+150℃ |
| Part Number | D38999/25FA98PNH |
| Category | Straight Plug |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Hermetic Receptacle |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 09-35 |
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 11-81 |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Size | 19 |
| Coupling Type | Threaded |
| Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Product Name | M39029/56-363 |
| Contact Type | Female |
| Termination Type | Crimp |
| Voltage Rating | 800V |
| Finsh | Aluminum Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Number Of Contact | 6 |
| Type | Plug |
| Contact Type | Solder |
| Series | D38999/8D |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 13 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Number Of Contacts | 36 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-36 |
| Number Of Contact | 1 |
|---|---|
| Category | D38999 Series With HDMI |
| Series | D38999/8D |
| Contact Type | HDMI |
| Endurance | 500 Cycles |