| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
|---|---|
| Number Of Contact | 1 |
| Category | D38999 Series With HDMI |
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
| Endurance | 500 Cycles |
| Type | 22D Pin Contact |
|---|---|
| Finish | Tin Plated |
| Insulation | PVC |
| Termination Type | Crimp |
| Crimp Type | Insulated |
| Entry Size | 07 |
|---|---|
| Finish | Electroless Nickel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Shell Size | 15 |
| Type | EMI/RFI Backshell |
| Shell Size | 15 |
|---|---|
| RoHS Compliant | Yes |
| Angle And Profile | Straight |
| Type | Strain Relief Clamp |
| Finish | Olive Green Cadmium |
| Crimp Type | Insulated |
|---|---|
| Voltage Rating | 800V |
| Material | Copper Alloy |
| Finish | Gold Plated |
| Contact Type | Male |
| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7A |
|---|---|
| Type | 16# Coax Socket |
| Termination Type | Crimp |
| Product Name | M39029/77-428 |
| Finish | Gold Plated |
| Crimp Type | Insulated |
|---|---|
| Voltage Rating | 800V |
| Product Name | Crimp Contacts |
| Current Rating | 7A |
| Finish | Gold Plated |
| Contact Type | Female |
|---|---|
| Type | 20 Socket Contact |
| Product Name | M39029/56-351 |
| Current Rating | 7A |
| Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Male |
|---|---|
| Insulation | PVC |
| Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7A |
| Voltage Rating | 800V |