| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
|---|---|
| Gender | Straight Plug |
| Shell Size | 23 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Circular |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Type | Wall Mounting Receptacle |
| Insulator Material | Thermoplastic |
| Shell Size | 08 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 4 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Voltage Rating | 500 V |
| Number Of Contacts | 22 |
| Shell Size | 13 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Number Of Contacts | 3 |
| Connector Type | Circular |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Gender | Box Mounting Receptacle |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Mounting Type | Crimp |
| Gender | Straight Plug |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Voltage Rating | 500V |
| Number Of Contacts | 43 |
| Contact Type | Crimp |
| Part Number | MS27484T10F98PCN |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 6 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
|---|---|
| Connector Type | Circular |
| Shell Size | 25 |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-43 |