| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | PCB |
| Number Of Contact | 128 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 5 |
|---|---|
| Shell Size | 17 |
| Insert Arrangement | Multiple |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Material | Stainless Steel |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Insert Arrangement | 17-42 |
| Connector Type | Circular |
| Shell Size | 17 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Stainless Steel |
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Type | Shrink Boot Adapter |
|---|---|
| Finish | Stainless Steel Passivated |
| Part Number | M85049/69-09S |
| Angle And Profile | Straight |
| Product Type | Connector Backshell |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 26 |
| Connector Type | Circular |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mounting Type | Crimp |
| Number Of Contacts | 6 |
|---|---|
| Insert Arrangement | 09-35 |
| Gender | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Contact Type | Short PCB Tail |
| Shell Size | 21 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Circular |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |