| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 8 |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Connector Type | Plug |
| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Number Of Contacts | 118 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Endurance | 500 Cycles |
| Contact Type | Quadrax PCB Contacts |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
| Type | Receptacle |
| Current Rating | 5 A |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 11 |
| Shell Size | 19 |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17-99 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 21-39 |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Coupling Type | Threaded |
| Number Of Contacts | 18 |
|---|---|
| Connector Type | Hermetic Receptacle |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7 A |