| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 2 |
| Shell Size | 17-82 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Shell Material | Composite |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 10 |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17-11 |
| Contact Type | Crimp |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Number Of Contacts | 11 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 18 |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Number Of Contacts | 13 |
|---|---|
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 11 |
| Coupling Type | Threaded |