| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 21 |
| Contact Type | Quadrax Female Contact |
|---|---|
| Shell Size | 19 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-06 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Current Rating | 5 A |
| Connector Type | Plug |
| Number Of Contacts | 8 |
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 19 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 11-05 |
| Number Of Contacts | 5 |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 2 8# Coax And 17 22# Crimp Contact |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Crimp%Coax |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Size | 17 |
| Shell Size | 13 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number Of Contacts | 22 |