| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 11-81 |
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Plug |
| Number Of Contacts | 11 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 25-11 |
| Voltage Rating | 500V |
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 3 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Number Of Contacts | 2 |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-06 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 19 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Copper Alloy |