| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Insert Arrangement | 17-26 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Plating | 26 |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 2 |
| Shell Size | 17-82 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Shell Material | Composite |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 10 |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 09-35 |
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 22 |
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-06 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Size | 21 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Alternate Keying Position | B |
| Shell Size | 25 |
| Insert Arrangement | 25-35 |
| Contact Plating | Gold |