| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 5 A |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 11 |
| Shell Size | 19 |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 16 |
|---|---|
| Gender | Straight Plug With Grounding Fingers |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 55 |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 12 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
| Part Number | MS27484T10F98PCN |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 6 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Electroless Nickel |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 43 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Number Of Contacts | 8 |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Gender | Square Flange Receptacle |
|---|---|
| Shell Size | 33 |
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Number Of Contacts | 55 |
| Current Rating | 5A/10A |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 4 |
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |