| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Connector Type | Micro-D |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Gender | Plug |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
| Gender | Straight Plug |
|---|---|
| Insert Arrangement | 09-11 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Type | Solder |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 15 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Plating | Gold |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 12 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 11 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Number Of Contacts | 2 |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 7.5 A |
| Gender | Rectangular Receptacle |
|---|---|
| Current Rating | 3A |
| Finsh | Nickel |
| Shell Material | Aluminium |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |