| Product Name | Cadmium Olive Drab |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 55 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Gender | Straight Plug |
| Current Rating | 7.5 A |
|---|---|
| Connector Type | Miniature Connector |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 10 |
| Part Number | PT04A-10-6S-072 |
| Number Of Contacts | 19 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Finsh | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 24 |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7.5A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Number Of Contacts | 12 |
| Connector Type | Miniature Connector |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Gender | Plug |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Termination | Crimp |
| Shell Size | 14 |
| Current Rating | 7.5 A |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 16 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Plug |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Termination | Crimp |
| Gender | Wall Mounting Receptacle |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Model NO. | MS3112E14-19S |
|---|---|
| Gender | Female |
| Application | UHF, FPC, Microwave, Automobile |
| Contact Resistance | ≤5 |
| Contact Material | Copper |