| Number Of Contacts | 32 |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Shell Size | 18 |
| Part Number | PT06SE18-32P |
| Number Of Contacts | 18 |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Shell Size | 16 |
| Part Number | PTB-16-26S |
| Number Of Contacts | 26 |
| Gender | Thru Bulkhead Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Plug |
| Gender | Narrow Flange Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Current Rating | 7.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 17 |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 55 |
| Contact Type | Crimp |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
|---|---|
| Temperature Rating | -65°C To +125°C |
| Category | MIL-DTL-38999 |
| Contact Type | Solder |
| Type | Square Flange Receptacle |
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
|---|---|
| Work Temperature | -55 ~+125 ℃ |
| Category | Circular Connectors |
| Vibration | 10~500Hz, Acceleration 98 M/s2 |
| Series | M85049 |
| Product Name | Cadmium Olive Drab |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 55 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Gender | Straight Plug |