| Gender | Straight Plug |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 19 |
| Connector Type | Circular |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Insert Arrangement | 11-35 |
| Connector Type | Circular |
| Number Of Contacts | 13 |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 25 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 30 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Connector Type | Micro-D |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Gender | Plug |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Gender | Plug |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Termination | Crimp |
| Shell Size | 14 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Plug |
| Number Of Contacts | 37 |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | Solder |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 2 |
| Shell Size | 17-82 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Gender | Plug |