| Model NO. | MS3112E14-19S |
|---|---|
| Gender | Female |
| Application | UHF, FPC, Microwave, Automobile |
| Contact Resistance | ≤5 |
| Contact Material | Copper |
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
|---|---|
| Shell Size | 13 |
| Number Of Contact | 3 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Work Temperature | -55 ~+125 ℃ |
|---|---|
| Rating Current | 7.5 A |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Category | Circular Connectors |
| Vibration | 10~500Hz, Acceleration 98 M/s2 |
| Model NO. | MS3112E10-06PNL |
|---|---|
| Application | UHF, FPC, Microwave, Automobile |
| Contact Material | Brass |
| Surface Treatment | Nickel Plating |
| Housing | Copper Alloy |
| Connector Shell | Black Anodized |
|---|---|
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Shell Size | 08 |
| Series | Y50X |
| Number Of Contacts | 10 |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 14 |