| Number Of Contacts | 3 |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Current Rating | 7.5A |
| Gender | Jam Nut Receptacle |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Narrow Flange Receptacle. |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Number Of Contacts | 4 |
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 7.5 A |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Part Number | DTK1H-8-4P |
| Shell Material | Stainless Steel Passivated |
| Number Of Contacts | 4 |
| Gender | Straight Plug |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Number Of Contacts | 19 |
| Connector Type | Circular |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Number Of Contacts | 32 |
|---|---|
| Gender | Plug With Straight Cable Clamp |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Contact Termination | Solder |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
|---|---|
| Number Of Contacts | 27 |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Gender | Square Flange Receptacle |
| Contact Termination | Solder |
| Number Of Contacts | 21 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Contact Termination | Solder |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Shell Size | 22 |
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Nut Material | Aluminum Alloy |
| Number Of Contacts | 32 |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Shell Material | Stainless Steel |
| Gender | Hermetic Receptacle |
| Number Of Contacts | 19 |
| Shell Size | 14 |
| Angle And Profile | Straight |
|---|---|
| RoHS Compliant | Yes |
| Shell Size | 17 |
| Product Type | Connector Backshell |
| Part Number | BS3476-20-EMIRFI |