| Number Of Contacts | 18 |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | Square Flange Receptacle |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Number Of Contacts | 55 |
| Shell Size | 17 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 17 |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Number Of Contacts | 118 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Number Of Contacts | 128 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Composite Shell Olive Green Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 19 |
| Number Of Contacts | 66 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Number Of Contacts | 36 |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Plug |
| Shell Size | 23-36 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 11-81 |
| Current Rating | 7 A |