| Model NO. | MS3112E10-06PNL |
|---|---|
| Application | UHF, FPC, Microwave, Automobile |
| Contact Material | Brass |
| Surface Treatment | Nickel Plating |
| Housing | Copper Alloy |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 7.5 A |
| Part Number | M85049/90-25W |
|---|---|
| Shell Size | 25 |
| Product Type | Connector Backshell |
| Angle And Profile | 90°, Spin Coupling |
| Finish | Olive Green Cadmium |
| Cable Type | Single-mode, Multi-mode |
|---|---|
| Connector Return Loss | ≥50dB |
| Connector Finish | Polished, Unpolished |
| Connector Mounting | Panel Mount, Free Hanging |
| Connector Insertion Loss | ≤0.2dB |