| Connector Type | Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 23 |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Coax |
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Shell Size | 13 |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Mounting Type | Crimp |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Shell Finish | Stainless Steel Passivated |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold Plated |
| Contact Type | Quadrax Female Contact |
|---|---|
| Shell Size | 19 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Shell Size | 11 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |