| Shell Size | 15 |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Gender | Box Mounting Receptacle |
|---|---|
| Insert Arrangement | 17-26 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Plating | 26 |
| Shell Size | 25 |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 30 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 23 |
|---|---|
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Plating | Gold |
| Finsh | Stainless Steel Passivated |
| Contact Type | Solder |
|---|---|
| Shell Material | Composite |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Number Of Contacts | 10 |
| Connector Type | Plug |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 23 |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Type | Crimp |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Contact Type | Crimp |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Material | Aluminum |
| Shell Size | 13 |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 09-35 |
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7 A |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Type | PCB |
| Number Of Contact | 128 |
| Contact Material | Copper Alloy |