| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Insert Arrangement | 25-24 |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Contact Termination | Solder |
| Gender | Front And Wall Mounting Receptacle |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Number Of Contacts | 37 |
| Number Of Contacts | 1 |
|---|---|
| Connector Type | Receptacle |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Number Of Contacts | 11 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 19 |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Current Rating | 7 A |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Type | Solder |
| Shell Size | 16 |
|---|---|
| Gender | Straight Plug With Grounding Fingers |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -55 To 125 °C |
| Number Of Contacts | 55 |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
|---|---|
| Number Of Contacts | 43 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Brand | KAIDA |
|---|---|
| Connector Style | Circular |
| Connector Type | RJ45 |
| Connector Usage | USB |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Category | MIL-DTL-38999 |
|---|---|
| Part Number | J599-T-21-8-JC400 |
| Work Temperature | -65℃ ~+200℃ |
| Temperature Rating | -65°C To +125°C |
| Contact Type | RF Contacts |