| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimped |
| Shell Size | 15 |
| Voltage Rating | 500V |
| Gender | Plug |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Shell Size | 16 |
| Number Of Contacts | 26 |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Gender | Plug |
|---|---|
| Number Of Contacts | 22 |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Polarization | D |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Coupling Type | Threaded |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Coupling Nut Plating | Nickel |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Mating Cycles | 500 |
| Operating Temperature | -55 To +125°C |
| Shell Material | Aluminium |
| Current Rating | 7 A |
|---|---|
| Number Of Contacts | 6 |
| Coupling Type | Threaded |
| Connector Type | Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Size | 13 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Number Of Contacts | 3 |
| Connector Type | Circular |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 09 |
| Gender | Plug |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 14 |