| Material | Aluminum |
|---|---|
| Series | Y11X |
| Current Rating | 7.5A~100A |
| Number Of Contacts | 10 |
| Operating Temperature | -55℃ To +125℃ |
| Number Of Contacts | 4 |
|---|---|
| Connector Type | Miniature Connector |
| Voltage Rating | 500V |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Gender | Straight Plug |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Series | Y11P |
|---|---|
| Part Number | Y11P-0804TK2 |
| Finsh | Electroless Nickel |
| Material | Aluminum |
| Connector Type | Circular Electrical Connector |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Shell Finish | Stainless Steel |
| Number Of Contacts | 6 |
| Current Rating | 7.5 A |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Connector Type | Circular |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Type | Crimp |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series Ⅱ |
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Size | 14 |
| Connector Type | Miniature Connector |
|---|---|
| Current Rating | 7.5 A |
| Number Of Contacts | 32 |
| Product Name | MIL-DTL-26482 Series I |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Finsh | Electroless Nickel |
|---|---|
| Shell Size | 24 |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 7.5A |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |