| Insert Arrangement | 09-98 |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 7 A |
| Number Of Contacts | 13 |
| Contact Finish | Gold |
|---|---|
| Number Of Contacts | 13 |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Current Rating | 5 A |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Current Rating | 13 A |
|---|---|
| Coupling Type | Threaded |
| Contact Type | Crimp |
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 13 |
|---|---|
| Connector Type | Jam Nut Receptacle |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 11 |
| Coupling Type | Threaded |
| Current Rating | 7.5 A |
|---|---|
| Connector Type | Circular |
| Shell Size | 25 |
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 25-43 |
| Shell Material | Aluminum |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Crimp |
| Number Of Contacts | 6 |
|---|---|
| Insert Arrangement | 09-35 |
| Gender | Jam Nut Receptacle |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Contact Type | Crimp |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 21 |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 19 |
| Contact Material | Copper Alloy |