| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Insert Arrangement | 17-42 |
| Connector Type | Circular |
| Shell Size | 17 |
| Contact Plating | Gold |
|---|---|
| Connector Type | Circular |
| Type | Receptacle |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
| Number Of Conatct | 79 |
| Shell Size | 13 |
|---|---|
| Contact Type | Solder |
| Number Of Contacts | 3 |
| Connector Type | Circular |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Gender | Square Flange Receptacle |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Insert Arrangement | 13-03 |
| Product Name | MIL-DTL-38999 Series Ⅰ |
| Shell Size | 13 |
| Finsh | Olive Green Cadmium |
|---|---|
| Contact Plating | Gold |
| Series | MIL-DTL-38999 Series Ⅱ |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Size | 12 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Current Rating | 7.5 A |
| Shell Size | 09 |
| Gender | Plug |
| Voltage Rating | 500V |
|---|---|
| Number Of Contacts | 12 |
| Contact Type | Crimp |
| Shell Finish | Olive Green Cadmium |
| Shell Size | 13 |
| Shell Finish | Cadmium Olive Green |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Operating Temperature | -55°C To +125°C |
| Number Of Contacts | 19 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Material | Copper Alloy |
|---|---|
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish | Gold |
| Shell Size | 21 |
| Connector Type | Circular |
|---|---|
| Contact Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Type | Coax |
| Current Rating | 7.5 A |